a kes see veel on?

He says: ma ei tea. ma veits kardan sind. sa räägid nii kiiresti.


IMG_9941
o heiTere,
ma olen Murca. Ma siin mõtsin, et teeks ühe kontakti ja üldise jutu lehe siia. Mitte et küsimused mul üldse midagi kipuksid, kordumisest rääkimata. Aga lihtsalt. Kena olemise mõttes.
Miks sa oma nime alt ei kirjuta?
See ongi mu oma nimi. Sellega mind tuntakse. Sellele ma reageerin ja nii end tutvustan. 
Kui ma kirjutaksin mingi ametliku tõsise täisnime alt, siis see ei oleks õige. Tekitaks teatud segadust. Sest see ei ole see inimene, kes neid asju siia kirjutab. Neid asju kirjutab Murca. Pealegi on dokumentides kirjas olev nimi seotud koolide ja asutuste ja kohtade ja teiste päriselt olemas olevate inimestega, kes ei puutu üldse asjasse ja ei ole milleski süüdi. Isegi mitte natuke. See siin on Murca blogi.

Kust pildid tulevad?
Pildid ma ise pildistasin. Ühe või teise (või kolmanda, neljanda) fotokaga. Mulle pildistamine meeldib ja ma rändan palju mööda (Eesti)maad ringi ja nii ilus. Paljudel piltidel on asukoht ka juurde märgitud, vaata.Kas sa oled fotograaf ja tuled teed minust ja mu titast õitsva aasa peal sügislehtedes ilusaid poseeritud modellipilte, mida ma saaksin Facebooki panna ja vanaemale saata?
Ei.

Kas ma võin sinu tehtud fotosid enda blogis kasutada?
Jah. Kõik minu pildid on võtmiseks ja kasutamiseks. Aga need on minu pildid. See tähendab, et sa ei tohi panna minu pildile oma nime alla, oma blogi vesimärki peale, esitada minu pilte enda nime all konkursile ega midagi niisugust. Minu pildile läheb minu nimi alla. Ja sa ei tohi minu pilte müüa. Aga sa võid neid alla laadida ja sõpradele näidata ja kasutada neid õpetöös ja oma (veebi)pesa kaunistamisel ja niisama silmarõõmuks. Lihtsalt märgid juurde, kust said ja ongi korras.

Kas ma võin sinu kirjutatud teksti enda blogis kasutada?
Jah. Aga see on minu. 
See tähendab, et sa ei tohi panna minu tekstile oma nime alla, seda avaldada oma blogi postitustena, esitada minu teksti enda nime all konkursitele ega midagi niisugust. Minu tekstile läheb minu nimi alla. Ja sa ei tohi minu tekste müüa. Aga sa võid neid alla laadida, kopeerida, sõpradele näidata, kasutada neid õppetöös või niisama endale hingerõõmuks. Lihtsalt märgid juurde, kust said ja ongi korras.

Kuidas sa suudad nii palju teksti kirjutada?
Tänan küsimast. Väga hästi.

Mida sa selle [postituse, lõigu, teema] all tegelikult mõtlesid?
Mitte midagi. Ühte teist asja. Vähemalt kaheksat asja, mis pole see asi. Seda mõtlesingi. Ma tegin tegelt nalja. Ma ei tea. Mida sa tahaksid, et ma oleksin selle all mõelnud?

Kui ma sind päriselt tunnen, aga hästi mõista, kas blogi lugemisest oleks kasu?
See on levinud praktika ja paljudel puhkudel on inimesed seda rakendanud. Ju seal mingi iva on. Tavaliselt nad solvuvad. Niiet ma mingeid garantiisid ei anna.Mis su meiliaadress on?
mmurca [kassisaba] gmail [punkt] com


Noh. Ütle siis ometi midagi.

3 comments:

  1. Kuule, see on uus asi! Jube see on tore =) Lugesin, ei saanud eriti targemaks, aga üleni meeldib, et lugeda sain =)

    ReplyDelete
  2. Juba*. Ma ei tea, paranda ise ära või avalda mõlemad või...

    ReplyDelete
  3. konkurssidele

    ReplyDelete